© 2017 by SDirect24.org, Warszawa, edukatorstwo@gmail.com

Sławomir ZIELIŃSKI

Dziennikarz, prezenter, menedżer mediów.

Absolwent Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej
Dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP
Dyrektor Programu I TVP 
Z-ca Dyrektora TVP  Polonia 
Dyrektor Programowy TVS "Silesia"
Kierownik Redakcji „Panoramy”
Współtwórca „Teleekspressu”
Z-ca Dyrektora Programu III Polskiego Radia

 
Do 2016 roku, przez 3 lata dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP. Wraz z Zespołem współpracował z kierownictwem wszystkich Anten telewizji publicznej przy tworzeniu ramówek i oferty programowej. Koordynował najważniejsze wydarzenia medialne: festiwale, wybory, olimpiady, rocznice, itd.


Analizował wyniki oglądalności TVP i konkurencji jak również to, co wynikało z badań jakościowych, wskazywał słabe i mocne strony konkretnych programów. Podobnie oceniano prowadzących, ich rozpoznawalność, kompetencje, wiarygodność, czy w sposób właściwy postrzegają ich widzowie. Bardzo ważną kwestią był nadzór nad emisją głównych programów TVP, walka z piractwem, sprawy etyki dziennikarskiej i kontaktów z widzami.


Przewodniczył Komisjom Wyborczym TVP w wyborach: do Parlamentu Europejskiego - 2014 rok, Samorządowych - 2014 rok, Prezydenckich - 2015 rok i w Parlamentarnych - 2015 r.

W latach 2011 - 2013 zastępca Dyrektora TVP "Polonia". Brał udział w pracach nad kanałem angielskojęzycznym TVP i Platformy Promocji Polski. Pracował również nad koncepcją kanału dla Polaków mieszkających w krajach byłego ZSRR.

 

Był twórcą koncepcji programowej TVS "Silesia" w Katowicach oraz pierwszego zespołu dziennikarskiego. W latach 2007-2009 Dyrektor Programowy tej Stacji. Przez ponad 6 lat był Dyrektorem Programu I TVP /1998-2004/. W tamtych czasach "Jedynka" miała prawie 30. procentowy udział w rynku telewizyjnym. Pomysłodawca koncepcji wielu programów i karier dziennikarskich.

 "Witał" medialnie wejście Polski do NATO i Unii Europejskiej. 

Wcześniej 7 lat spędził w "Panoramie" - programie informacyjnym TVP2. Wydawał i prowadził główne i gospodarcze wydania "Panoramy". Był zastępcą, a potem Kierownikiem Redakcji. W 1991 roku Dyrektor Programów Informacyjnych TVP. Wcześniej współtworzył "Teleekspress", którego był prowadzącym /5 pierwszych lat/ i szefem. Kierował także "Wiadomościami". Był członkiem Zespołu, który w 1982 roku, tworzył koncepcję "Zapraszamy do Trójki" w Polskim Radiu. Nadzorował ten program przez 7 lat, jako najmłodszy w tamtych czasach zastępca Dyrektora Programu III PR. Prowadził poranne i popołudniowe wydania "Zapraszamy ...". 

 Choć jest magistrem inżynierem mechaniki, to jednak hobby -dziennikarstwo, stało się jego zawodem.

 

Ma duże doświadczenie z sytuacji dobrych, ale i trudnych, które nauczyło go pokory i szacunku dla odmiennych opinii.

 

Odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Marii Magdaleny II stopnia - najwyższe odznaczenie prawosławia, Medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej", Złotym Medalem za Zasługi dla Policji, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa 
                                               
 

TEKSTY AUTORA:

Please reload

  • YouTube
  • Facebook Social Ikona
  • Twitter Ikona społeczna