TWORZENIE I PRACA Z LISTAMI KONTROLNYMI
Celem projektu jest opracowanie otwartego standardu list kontrolnych umożliwiających sprawne rozwiązywanie wielowarstwowych, złożonych problemów związanych z procedurami szeroko rozumianego bezpieczeństwa powszechnego.
Efektem projektu będzie opcjonalny, prosty i modyfikowalny model procedury tworzenia checklisty, możliwy do zastosowania w różnych warunkach i zgodny ze specyfiką zagrożeń w określonym otoczeniu. Dokumenty będą gotowymi standardami możliwymi do bezpośredniego przetworzenia w większości ośrodków odpowiedzialnych za sprawne zarządzanie sytuacjami kryzysowymi (administracja państwowa i samorządowa, infrastruktura krytyczna, przedsiębiorstwa i firmy).
Forma zajęć – wykłady, ćwiczenia i prace samodzielne.
Grupy – 12 osób w ramach wykładów z podziałem na dwa zespołypo 6 osób w ramach ćwiczeń i realizacji konkretnych tematów.
Projekt zostanie zakończony specjalistycznym testem przeprowadzonym przez stowarzyszenie Security Direct, po którym studenci otrzymają (lub nie – w zależności od wyników) właściwy certyfikat potwierdzający umiejętności:
-
Praktycznego wykorzystania i modyfikacji opracowanych standardów.
-
Analizy warunków i specyfiki potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa.
-
Wyodrębnienia punktów kontrolnych w procedurach.
-
Syntezy ciągów opisanych zjawisk.
-
Opisania punktów krytycznych dla skuteczności i konsekwencji podejmowanych działań.
-
Uproszczenia i uprzystępnienia listy kontrolnej.
-
Umiejętności radykalnej weryfikacji projektu.