SZKOLENIA/BEZPIECZEŃSTWO
1. Podstawy zarządzania kryzysowego. Rola i zadania administracji publicznej w zarządzaniu kryzysowym. Struktura zarządzania kryzysowego w Polsce
Cele:
-
Nabycie przez słuchaczy wiedzy pozwalających na analizę, syntezę i wyciąganie wniosków zaistniałej sytuacji.
-
Posiadanie wiedzy, umiejętności i kompetencji do wypracowania własnych sądów i rekomendacji dla podmiotów politycznych i gospodarczych w zakresie reakcji na zaistniałą sytuację kryzysową.
Szczegóły:
2. Audyt bezpieczeństwa urzędu
Cele:
-
Przeprowadzenie oględzin budynku i pomieszczeń urzędu pod kątem bezpieczeństwa fizycznego.
-
Wskazanie elementów mogących stanowić zagrożenie dla systemu bezpieczeństwa urzędu.
-
Zapoznanie się z obowiązującymi procedurami w urzędzie, zaproponowanie rekomendacji zmieniających te procedury lub/i wprowadzenie nowych.
-
Wypracowanie rekomendacji usprawniających system bezpieczeństwa w urzędzie.
Szczegóły:
3. Postępowanie na wypadek zaistnienia zagrożeń kryminalnych lub terrorystycznych
w urzędzie – ćwiczenia praktyczne
Cele:
-
Weryfikacja procedur związanych z bezpieczeństwem w urzędzie.
-
Praktyczne ćwiczenia pracowników urzędu związane z reakcją na zagrożenia kryminalne lub terrorystyczne.
-
Sprawdzenie reakcji pracowników urzędu po ogłoszeniu sygnałów AZYL i EWAKUACJA w różnych okolicznościach.
Szczegóły:
4. Audyt wewnętrzny systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji
PN-EN ISO/IEC 27001:2017.
Cele:
Szkolenie przeznaczone dla właścicieli, szefów firm i instytucji państwowych oraz pracowników, przedsiębiorstw lub instytucji w których planowana jest certyfikacja systemu bezpieczeństwa albo które mają obowiązek przestrzegania wymogów bezpieczeństwa.
Założenia i cele:
Po zakończonym szkoleniu słuchacze znają zakres normy 27001, potrafią określić zasoby organizacji celem odpowiedniego ustanowienia, wdrożenia, utrzymywania i ciągłego doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Potrafią przygotować firmę/instytucję, swoje stanowisko pracy do audytu.
Szczegóły:
5. Ocena zagrożeń dla bezpieczeństwa gminy, powiatu, województwa
Cele:
-
Nabycie przez słuchaczy wiedzy o zagrożeniach na szczeblu gminy, powiatu i województwa w czasie pokoju, kryzysu i wojny.
-
2. Posiadanie przez słuchaczy umiejętności i kompetencji do wypracowania oceny zagrożeń na szczeblu gminy, powiatu i województwa.
Szczegóły:
6. Cele i zadania polityki bezpieczeństwa narodowego na szczeblu powiatu, województwa
i państwa
Cele:
-
Nabycie przez słuchaczy wiedzy o celach polityki bezpieczeństwa narodowego na szczeblu powiatu, województwa i państwa.
-
Posiadanie kompetencji do wypracowania własnych sądów i rekomendacji dla podmiotów politycznych i gospodarczych w zakresie reakcji na zaistniałą sytuację kryzysową na szczeblu powiatu
Szczegóły:
7. Organizacja i funkcjonowanie pozamilitarnego podsystemu bezpieczeństwa na szczeblu gminy, powiatu i województwa
Cele:
-
Nabycie przez słuchaczy wiedzy o funkcjonowaniu podsystemu pozamilitarnego powiatu i gminy.
-
Posiadanie przez słuchaczy kompetencji do oceny poszczególnych elementów systemu pozamilitarnego funkcjonujących na szczeblu powiatu, gminy.
Szczegóły:
8. Rola i miejsce gminy, powiatu i województwa w realizacji zadań kryzysowych
Cele:
-
Nabycie przez słuchaczy wiedzy pozwalających na analizę, syntezę i wyciąganie wniosków zaistniałej sytuacji kryzysowej.
-
Posiadanie wiedzy, umiejętności i kompetencji do wypracowania własnych sądów i rekomendacji dla podmiotów politycznych i gospodarczych w zakresie reakcji na zaistniałą sytuację kryzysową.
Szczegóły:
9. Zadania obronne władz rządowych i samorządowych na szczeblu gminy, powiatu i województwa
Cele:
-
Nabycie przez słuchaczy wiedzy o zadaniach obronnych władz rządowych i samorządowych na szczeblu województwa, powiatu, miasta i gminy.
-
Posiadanie przez słuchaczy kompetencji do wypracowania własnych sądów i rekomendacji dla podmiotów politycznych i gospodarczych w zakresie zadań obronnych na szczeblu powiatu i gminy.
Szczegóły:
10. Ochrona specjalna osoby, osób (VIP)- szkolenie podstawowe
Cele:
-
Przekazanie niedostępnych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osób (VIP).
-
Przekazanie szkolonym informacji o zasadach ochrony specjalnej osób w różnych okolicznościach przy wykorzystani różnej ilości agentów ochrony.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a, a w szczególności: niedopuszczenie osób trzecich do VIP-a, sposoby tworzenia pierścieni ochronnych i stref bezpieczeństwa VIP-a, określenie niezbędnej ilości agentów ochrony w zależności od rodzaju zabezpieczenia i ich zadania, ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a, studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
11. Ochrona specjalna osoby, osób (VIP) w czasie wolnym, prywatnym
Cele:
-
Przekazanie nie znanych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osoby/osób (VIP).
-
Przekazanie szkolonym informacji o zasadach ochrony specjalnej VIP-a w czasie wolnym, prywatnym.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a w czasie wolnym, prywatnym, określenie niezbędnej ilości agentów ochrony ich zadania, ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a, studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
12. Ochrona specjalna osób (VIP) - przygotowanie miejsc czasowego pobytu
Cele:
-
Przekazanie powszechnie niedostępnych informacji o zasadach przygotowania miejsc czasowego pobytu osób chronionych (VIP).
-
Przekazanie szkolonym informacji o zasadach przygotowania miejsc czasowego pobytu osób chronionych przy wykorzystani różnej ilości agentów ochrony.
-
Nauczenie szkolonych w jaki sposób i wg. jakich zasad należy wybrać i przygotować miejsce czasowego pobytu osoby chronionej, a w szczególności: sprawdzenie miejsca czasowego pobytu VIP-a, przygotowanie informacji dla zespołu ochrony bezpośredniej, zabezpieczenie przyjazdu osoby ochranianej, zasady współpracy ochrony miejsca czasowego pobytu z zespołem ochrony bezpośredniej, studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
13. Ochrona specjalna. Szkolenie dla agencji ochrony
Cele:
-
Przekazanie nie znanych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osób (VIP).
-
Każdorazowo szkolenie dostosowane będzie do indywidualnego zapotrzebowania klienta.
-
Przekazanie szkolonym informacji o zasadach ochrony specjalnej osób w różnych okolicznościach przy wykorzystaniu różnej ilości agentów ochrony, różnej ilości pojazdów ochrony.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a, a w szczególności: niedopuszczenie osób trzecich do VIP-a, sposoby tworzenia pierścieni ochronnych i stref bezpieczeństwa VIP-a, określenie niezbędnej ilości agentów ochrony w zależności od rodzaju zabezpieczenia i ich zadania, ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a, studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń, ćwiczenia praktyczne.
Szczegóły:
14. Ochrona specjalna. Szkolenie kierowców pojazdów przewożących VIP-ów
Cele:
-
Teoretyczne i praktyczne szkolenie kierowców przewożących VIP-ów.
-
Przekazanie szkolonym kierowcom informacji teoretycznych o zasadach kierowania pojazdami przewożącymi VIP-a oraz praktycznie nauczyć technik kierowania takimi pojazdami. Nauczyć zasad współpracy kierowców i pozostałych osób z zespołu ochrony.
-
Wyrobienie u szkolonych kierowców właściwych nawyków w trakcie przewozu osób chronionych, przekazanie wiedzy na temat doboru pojazdów do przewozu VIP-a oraz zasad obowiązujących w trakcie ich transportu. Studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
15. Szyk ochronny V+1 (VIP+ 1 agent ochrony)
Cele:
-
Przekazanie niedostępnych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osoby przez jednego agenta ochrony, podstawowa wiedza teoretyczna i szkolenie praktyczne.
-
Przekazanie szkolonym podstawowych informacji o zasadach ochrony specjalnej osoby przez jednego agenta ochrony( kierowca-ochroniarz) w różnych okolicznościach – teoria i praktyka.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a, przez jednego agenta ochrony (kierowcę ochroniarza), a w szczególności:
-
niedopuszczenie osób trzecich do VIP-a,
-
ochrona w trakcie przemieszczania, na schodach, w windzie, wąskich przejściach, korytarzach o skomplikowanej strukturze,
-
wejścia/wyjścia z budynku, ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a, studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń
Szczegóły:
16. Szyk ochronny V+2 (VIP+ 2 agentów ochrony)
Cele:
-
Przekazanie niedostępnych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osoby przez dwóch agentów ochrony, podstawowa wiedza teoretyczna i szkolenie praktyczne.
-
Przekazanie szkolonym podstawowych informacji o zasadach ochrony specjalnej osoby przez dwóch agentów ochrony w różnych okolicznościach – teoria i praktyka.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a, przez dwóch agentów ochrony, a w szczególności:
-
niedopuszczenie osób trzecich do VIP-a,
-
ochrona w trakcie przemieszczania, na schodach, w windzie, wąskich przejściach, korytarzach o skomplikowanej strukturze, wejścia/wyjścia z budynku,
-
ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a, studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
17. Szyk ochronny V+3 (VIP+ 3 agentów ochrony)
Cele:
-
Przekazanie niedostępnych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osoby przez trzech agentów ochrony, podstawowa wiedza teoretyczna i szkolenie praktyczne.
-
Przekazanie szkolonym podstawowych informacji o zasadach ochrony specjalnej osoby przez trzech agentów ochrony w różnych okolicznościach – teoria i praktyka.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a, przez trzech agentów ochrony, a w szczególności:
-
niedopuszczenie osób trzecich do VIP-a,
-
ochrona w trakcie przemieszczania, na schodach, w windzie, wąskich przejściach, korytarzach o skomplikowanej strukturze, wejścia/wyjścia z budynku,
-
ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a,
-
studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
18. Szyk ochronny V+4 (VIP+ 4 agentów ochrony)
Cele:
-
Przekazanie niedostępnych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osoby przez czterech agentów ochrony, podstawowa wiedza teoretyczna i szkolenie praktyczne.
-
Przekazanie szkolonym podstawowych informacji o zasadach ochrony specjalnej osoby przez czterech agentów ochrony w różnych okolicznościach – teoria i praktyka.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a, przez czterech agentów ochrony, a w szczególności:
-
niedopuszczenie osób trzecich do VIP-a,
-
ochrona w trakcie przemieszczania, na schodach, w windzie, wąskich przejściach, korytarzach o skomplikowanej strukturze, wejścia/wyjścia z budynku,
-
ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a,
-
studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
19. Szyk ochronny V+5 (VIP+ 5 agentów ochrony)
Cele:
-
Przekazanie niedostępnych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osoby przez pięciu agentów ochrony, podstawowa wiedza teoretyczna i szkolenie praktyczne.
-
Przekazanie szkolonym podstawowych informacji o zasadach ochrony specjalnej osoby przez pięciu agentów ochrony w różnych okolicznościach – teoria i praktyka.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a, przez pięciu agentów ochrony, a w szczególności:
-
niedopuszczenie osób trzecich do VIP-a,
-
ochrona w trakcie przemieszczania, na schodach, w windzie, wąskich przejściach, korytarzach o skomplikowanej strukturze, wejścia/wyjścia z budynku,
-
ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a,
-
studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
20. Ochrona specjalna osób (VIP) - przemieszczanie się środkami transportu publicznego
Cele:
-
Przekazanie niedostępnych powszechnie informacji o zasady przemieszczania się osób chronionych (VIP) środkami transportu publicznego.
-
Przekazanie szkolonym informacji o zasadach przemieszczania się osób chronionych środkami transportu publicznego (pociąg, samolot, autobus, transport miejski).
-
Nauczenie szkolonych w jaki sposób i wg. jakich zasad należy zabezpieczyć przemieszczanie się osoby chronionej środkami transportu publicznego (pociągiem, samolotem, autobusem, środkami transportu miejskiego), studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
21. Ochrona specjalna osoby, osób (VIP) - zabezpieczenie uczestnictwa w imprezach masowych
Cele:
-
Przekazanie nie znanych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osób (VIP).
-
Przekazanie szkolonym informacji o zasadach ochrony specjalnej VIP-a w trakcie uczestnictwa w imprezach masowych.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a w trakcie uczestnictwa w imprezach masowych, określenie niezbędnej ilości agentów ochrony w zależności od rodzaju zabezpieczenia i ich zadania, ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a, studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
22. Ochrona specjalna osoby, osób (VIP) - zabezpieczenie uczestnictwa w konferencji prasowej
Cele:
- Przekazanie nie znanych powszechnie informacji o zasady ochrony specjalnej osób (VIP).
-
Przekazanie szkolonym informacji o zasadach ochrony specjalnej VIP-a w trakcie uczestnictwa w konferencji prasowej.
-
Nauczenie szkolonych postępowania w trakcie ochrony specjalnej VIP-a w trakcie uczestnictwa w konferencji prasowej, określenie niezbędnej ilości agentów ochrony w zależności od rodzaju zabezpieczenia i ich zadania, ustalanie i zabezpieczenie dróg ewakuacji VIP-a, studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
23. Ochrona specjalna. Zasady przejazdu pojazdem LIMO /solo/
Cele:
- Przekazanie kierowcom przewożącym VIP-ów nieznanych powszechnie informacji o zasadach przewozu osób chronionych (VIP).
- Przekazanie szkolonym kierowcom informacji o zasadach kierowania pojazdami przewożącymi VIP-a oraz zadania kierowcy i pozostałych osób z zespołu ochrony.
- Wyrobienie u szkolonych kierowców właściwych nawyków w trakcie przewozu osób chronionych, wiedzy na temat doboru pojazdów do przewozu VIPa oraz zasad obowiązujących w trakcie ich transportu.
- Studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły:
24. Ochrona specjalna. Zasady przewozu VIPa pojazdami LIMO + ochronnym
Cele:
-
Przekazanie kierowcom przewożącym VIP-ów nieznanych powszechnie informacji o zasadach przewozu osób chronionych (VIP).
-
Przekazanie szkolonym kierowcom informacji o zasadach kierowania pojazdami przewożącymi VIP-a (LIMO + drugi pojazd ochrony) oraz zadaniach kierowców i pozostałych osób z zespołu ochrony.
-
Wyrobienie u szkolonych kierowców właściwych nawyków w trakcie przewozu osób chronionych dwoma pojazdami (LIMO + drugi pojazd ochrony), wiedzy na temat doboru pojazdów do przewozu VIPa oraz zasad obowiązujących w trakcie ich transportu.
-
Studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.
Szczegóły: